היחידה לטיפולי בית מלווה את הגעת הרופא לסביבה הטבעית, הנוחה והמוכרת של המטופל. היכרות עם טיפול ביתי חדשני של פמי.

עבור מרבית המטופלים, אשפוז בבתי חולים אינו חוויה חיובית. מלבד הצורך הרפואי באשפוז, המטופל נאלץ לשהות במקום זר, צפוף, ומנוכר, שעלול לחשוף את המטופלים לסכנת הידבקות במחלות שונות. לעתים מצבם של המטופלים הוא טוב ואין חשש להחמרה פתאומית הדורשת התערבות רפואית, אך כן נדרש טיפול רפואי ושיקומי שוטף, השגחה או בדיקות שונות. המעבר לטיפולים בבית חוסך למערכת כסף רב ומקטין את העומס בו היא נתונה; מנגד, המעבר לסביבה מוכרת מסייע למטופל להחלים מבלי לפגוע באיכות הטיפול הרפואי בו.

להגיע לרופא או למטופל?

כשחושבים על רופאים מתחילת המאה הקודמת, אפשר לדמיין רופא עם תיק עור ונזיד לארוחת ערב כשחולה מתקשר אליו. הרופא עוזב את ביתו, נכנס לעגלת הסוס ודוהר בדרכו למטופל הממתין לו בביתו לקבלת ייעוץ וטיפול, ובהתאם לצורך מספק לו תרופות המצויות בתיק העבודה שהוא נושא עימו.

עם השנים, ההליך והטיפול הרפואי השתנה מקצה לקצה. במקום להגיע לבית המטופל, הרופא ממתין לחולה במרכז הרפואי או בבית החולים, שם נמצאים אנשי צוות רפואי נוספים וציוד רפואי מותאם.

כבר בשלהי המאה העשרים התפתחה התובנה לפיה יש במודל החדש לא מעט חסרונות. ראשית, עם הזדקנות האוכלוסייה ועלייה בשיעור המחלות הכרוניות, העומס בבתי החולים גבר עד כדי פגיעה קשה באיכות השירות והטיפול במטופלים.

אחד החלוצים בתחום האשפוז הרפואי הביתי היה בית החולים האמריקאי המפורסם ג'ון הופקינס, שמפעיל מערך אשפוז ביתי בהצלחה עוד משנת 1994. מערך זה מהווה השראה לתוכניות אשפוז ביתי רבות ברחבי העולם.

היחידיה לטיפולי בית

להחליף את תיק העור בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת

במסגרת הטיפול הביתי, את תיק הרופא מחליף מגוון עזרים טכנולוגיים מתקדמים שמאפשרים לרופא לספק את השירות הרפואי הטוב ביותר שניתן למטופלים גם ללא סביבת המרפאה או בית החולים.

אחת הטכנולוגיות המרשימות הקיימות היום עוד לפני הגעת הרופא לבית המטופל, היא התייעצות רפואית באמצעות טלמדיסין. פמי, שמפעילה בין השאר את שירות היחידה לטיפולי בית, היא גם החברה הגדולה בישראל המספקת פלטפורמה למתן ייעוץ רפואי באמצעות רפואה מרחוק – שיחות וידאו, הנפקת ושליחת סיכומי ביקור, אבחון מרחוק וביצוע בדיקות.

מלבד ייעוץ עם רופאים, ניתן גם לקבל שירותים פרה-רפואיים בתחומים של פיזיותרפיה, תזונה קלינית, אימוני כושר מותאמים אישית, פסיכולוגיה ועוד.

שירותי שיקום אורתופדי ונוירולוגי

מאמרים נוספים

פמי חוגגת חזרה לחיים - מסיבת חברה 2021

פמי חוגגת: בחזרה לחיים

חברת פמי חגגה את החזרה לחיים החברתיים במסיבה מיוחדת ומושקעת לכל עובדיה. על העובדים, השירותים ותחומי הפעילות של פמי – בכתבה שלפניכם

קראו עוד

אמא ותינוק

פופינס – קצת קסם בהתפתחות הילד

בספרים ובסרטים שלה - מרי פופינס לקחה על עצמה מטלה כמו סידור החדר וביצעה אותה תוך מספר דקות כמעשה קסם. פופינס של פמי עושה דבר דומה – היא מנגישה טיפולים דיגיטליים בתחום התפתחות הילד מבלי לעמוד בפקק או להמתין זמן רב בתור.

קראו עוד

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי