היחידה לטיפולי בית מלווה את הגעת הרופא לסביבה הטבעית, הנוחה והמוכרת של המטופל. היכרות עם טיפול ביתי חדשני של פמי.

 

עבור מרבית המטופלים, אשפוז בבתי חולים אינו חוויה חיובית. מלבד הצורך הרפואי באשפוז, המטופל נאלץ לשהות במקום זר, צפוף, ומנוכר, שעלול לחשוף את המטופלים לסכנת הידבקות במחלות שונות. לעתים מצבם של המטופלים הוא טוב ואין חשש להחמרה פתאומית הדורשת התערבות רפואית, אך כן נדרש טיפול רפואי ושיקומי שוטף, השגחה או בדיקות שונות. המעבר לטיפולים בבית חוסך למערכת כסף רב ומקטין את העומס בו היא נתונה; מנגד, המעבר לסביבה מוכרת מסייע למטופל להחלים מבלי לפגוע באיכות הטיפול הרפואי בו.

 

להגיע לרופא או למטופל?

 

כשחושבים על רופאים מתחילת המאה הקודמת, אפשר לדמיין רופא עם תיק עור ונזיד לארוחת ערב כשחולה מתקשר אליו. הרופא עוזב את ביתו, נכנס לעגלת הסוס ודוהר בדרכו למטופל הממתין לו בביתו לקבלת ייעוץ וטיפול, ובהתאם לצורך מספק לו תרופות המצויות בתיק העבודה שהוא נושא עימו.

עם השנים, ההליך והטיפול הרפואי השתנה מקצה לקצה. במקום להגיע לבית המטופל, הרופא ממתין לחולה במרכז הרפואי או בבית החולים, שם נמצאים אנשי צוות רפואי נוספים וציוד רפואי מותאם.

כבר בשלהי המאה העשרים התפתחה התובנה לפיה יש במודל החדש לא מעט חסרונות.

 

אחד החלוצים בתחום האשפוז הרפואי הביתי היה בית החולים האמריקאי המפורסם ג'ון הופקינס, שמפעיל מערך אשפוז ביתי בהצלחה עוד משנת 1994. מערך זה מהווה השראה לתוכניות אשפוז ביתי רבות ברחבי העולם.

 

 

מה היתרונות של אשפוז ביתי?

 

 

ראשית, הזדקנות האוכלוסייה לצד עלייה בשיעור הסובלים ממחלות כרוניות מביאים למצוקת אשפוז הולכת וגוברת, לצפיפות בבתי החולים ופגיעה באיכות הטיפול הרפואי. אחת הדרכים היעילות להתמודדות עם התופעה היא המעבר לאשפוז ביתי אשר יוצר צמצום בעלויות הנגזרות תוך מתן טיפול רפואי איכותי והורדת הסיכון לסיבוכים רפואיים הקשורים בעצם האשפוז בבית החולים.

הצפיפות הרבה, הלחץ בו נתונים הצוותים הרפואיים לצד משמרות ארוכות, וההמולה התמידית בחדרי המיון ובמחלקות האשפוז, יוצרים במקרים רבים תחושות של בדידות וניכור בקרב המאושפזים, בעיקר בגילאים המבוגרים.

התנאים האלו והאווירה המנוכרת מקשים על המטופל בהתמודדות עם המחלה וגוזלים ממנו כוחות נפשיים, שכידוע נחוצים מאוד לשם ההחלמה.

כתוצאה מכך, גם בני המשפחה והמטפלים העיקריים חשים בעומס ובאתגרים נלווים שאינם קשורים ישירות לטיפול בחולה שזקוק להם.

אשפוז בית מעניק לחולים רבים את התנאים האידיאליים להחלמה, שיקום, השגחה וקבלת טיפול רפואי מתמשך. באשפוז הביתי החולה מקבל את המעטפת הטיפולית הנחוצה לו בסביבה נעימה, חמה ומוכרת.

האשפוז הביתי מבטיח לחולה קבלת טיפול רפואי צמוד ומותאם בדיוק לצרכיו, ומפחית בצורה ניכרת את הסיכון המשמעותי הכרוך בשהות בבתי החולים – חשיפה לזיהומים.

גם בני המשפחה מפיקים יתרונות רבים מהישארות בבית בסביבתם הטבעית. הנסיעות לבית החולים והשהות הלא נוחה נמנעת מהם, וכך הם מסוגלים לטפל בחולה תוך המשך ניהול חייהם עד כמה שניתן.

 

 

חברת פמי מחליפה את תיק העור בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת

 

 

במסגרת הטיפול הביתי, את תיק הרופא מחליף מגוון עזרים טכנולוגיים מתקדמים שמאפשרים לרופא לספק את השירות הרפואי הטוב ביותר שניתן למטופלים גם ללא סביבת המרפאה או בית החולים.

 

חברת פמי היא החברה הפרטית המובילה בישראל לאספקת שירותים רפואיים ומעסיקה כוח-אדם בתחום הרפואי בהיקף של מאות עובדים: רופאים, אחיות, קלינאיות תקשורת, פסיכולוגים, דיאטנים, עובדים סוציאלים, פיזיותרפיסטים ועוד בפריסה ארצית רחבה. החברה מיישמת טכנולוגיה חדשנית ומתן פתרונות מתקדמים לשיפור איכות חיי המטופלים וקיצור משך הטיפול בהם.

 

בין שירותי היחידה לטיפולי בית:

  • אשפוז ביתי
  • שירותי טלמדיסין והטסה רפואית גם עבור השוהים בחו"ל
  • טיפול בפצעים קשיי ריפוי באמצעות טכנולוגיות תת-לחץ V.A.C
  • שירותי ביקור רופא
  • שיקום אורתופדי וניורולוגי
  • שירות לקיחת דמים

 

מלבד ייעוץ עם רופאים, ניתן גם לקבל שירותים פרה-רפואיים בתחומים של פיזיותרפיה, תזונה קלינית, אימוני כושר מותאמים אישית, פסיכולוגיה ועוד.

היחידה לטיפולי בית מעניקה מעטפת רפואית מלאה הכוללת עזרים רפואיים וצוות רב מקצועי הכולל אחות מוסמכת,

רופא וצוותים פרא-רפואיים. השירות זמין, נגיש ומותאם אישית למטופלים הזקוקים לטיפול תומך, שיקום נוירולוגי ואורתופדי, ושירותי בית שונים הכוללים ביקור רופא, בדיקות מעבדה או החלפת חבישה לפצעים.
היחידה לטיפול ביתי מאפשרת קבלת טיפול בסביבה הטבעית תוך שיפור איכות חיי המטופל והאצת תהליכי השיקום וההחלמה.

היחידה לטיפולי בית של חברת פמי  פרימיום מאפשרת לחברות להגדיל את היצע השירותים המוצעים ללקוחותיהם, תוך הקטנת עלויות אשפוז ושיפור באיכות וטיב הטיפול שניתן למטופלים.

 

 

פתרונות טכנולוגיים מתקדמים

 

אחת הטכנולוגיות המרשימות הקיימות היום עוד לפני הגעת הרופא לבית המטופל, היא התייעצות רפואית באמצעות טלמדיסין. פמי, שמפעילה בין השאר את שירות היחידה לטיפולי בית, היא גם החברה הגדולה בישראל המספקת פלטפורמה למתן ייעוץ רפואי באמצעות רפואה מרחוק – שיחות וידאו, הנפקת ושליחת סיכומי ביקור, אבחון מרחוק וביצוע בדיקות

השירות ניתן באמצעות מפגשי וידאו, במהלכם ניתן להעביר קבצים באופן מאובטח, סיכומי פגישות וייעוצים רפואיים ומרשמים לבתי המרקחת על פי הצורך.

בנוסף לרפואה ראשונית ולרפואת מומחים, תחום אחר עם ביקוש גדול הוא הייעוץ הפסיכולוגי. גם כאן חברת פמי התגייסה והצליחה לתת מענה זמין ומהיר בפריסה כלל ארצית באמצעות טכנולוגיית רפואה מרחוק.

כבר היום, רוב חברות הביטוח עובדות עם פלטפורמת רופא אונליין של פמי פרימיום. הפלטפורמה מאפשרת תקשורת קצרה וארוכת טווח עם לקוח הקצה, וכוללת מנגנון ניהול תורים אוטומטי שמייעל הן את זמן המטפל והן את זמן המטופל.

באמצעות כך, יכול הרופא להתרכז בליבת השירות הרפואי למטופל ופחות בעניינים תפעוליים.

המערכת פועלת מזה כעשור עם יתרונות מוכחים וניסיון של מיליוני לקוחות אשר הצליחו לחסוך ולייעל באמצעותה זמן, משאבים וכסף.

כתבות נוספות

הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

יממה אחת מתוך 84: ערב סגרירי במיוחד, הכוחות בשטח נערכים לשלב האחרון בכיבוש מחנה הפליטים ג'באליה, השלב שלאחריו נשיג שליטה מוחלטת בצפון הרצועה. שלושה ימים אחורה מתוכננים בקפידה נתיבי המסע של הלוחמים. בדרך, צפויים לפגוש אותם עשרות פירים ובתים ממולכדים לצד מחבלים,…

קראו עוד
הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

07.10 יום שבת, השעה 6:30 בבוקר. התעוררתי מרעש מחריש אוזניים, הדומה לקריאת שעון מעורר בצורה שלא פסקה. ברגע הראשון, חשבתי שלא נדרש לקשר את זה למשהו מיוחד - אני נמצא בחופשת עסקים באתונה. אחזתי בטלפון הנייד שלי והבנתי כי זו התראת צבע אדום. בתקווה שמדובר בטעות או שגיאה,...

קראו עוד

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי