מיצוי זכויות

בבתי חולים

מרכזים בפריסה ארצית

תחום מיצוי הזכויות הוקם בעקבות פעילותה של ועדת היגוי בנושא הנגשת מידע וסיוע למטופלים ובני משפחותיהם למימוש זכויותיהם בין כל הגורמים:
משרדי ממשלה, רשויות ומוסדות הבריאות.

כחלק מהמלצותיה של ועדת ההיגוי, הוחל בהקמת מערך ארצי של מרכזי זכויות ממשלתיים בבתי החולים בשנת 2018. המערך כיום כולל מספר מרכזים בפריסה ארצית:  המרכז הרפואי זיו בצפת  |  הקריה הרפואית רמב"ם בחיפה  |  בית החולים איכילוב בתל אביב  | המרכז הירושלמי לבריאות הנפש  |  בית החולים סורוקה בבאר שבע

המרכזים פועלים בתיאום עם השירות הסוציאלי ובשיתוף מיזמים קיימים למיצוי זכויות. ניתן לקבל את השירות על ידי מילוי פרטים בטופס מקוון באתר משרד הבריאות או ישירות מול מרכזי הזכויות.

פעילות מרכזי מיצוי זכויות בבתי החולים

מרכזי מיצוי זכויות פועלים במטרה לתת סיוע למטופלים ובני משפחותיהם במיצוי זכויותיהם עקב שינוי במצב רפואי. המרכזים מעניקים שירות לכל אזרח ישראלי ללא עלות, במידה וקיימת אבחנה רפואית. השירותים כוללים זיהוי הזכויות במוסדות השונים לצד ליווי וסיוע בתהליך משלב הגשת הבקשה, דרך תקשורת עם המשרד הרלוונטי ועד למימוש מלא של הזכויות. במסגרת השירות, ניתן לפנות פרונטלית לאחד ממרכזי הזכויות בבתי החולים או מרחוק באמצעות הטלפון או באמצעים דיגיטליים אחרים. אין דרישה לאשפוז קודם בבית החולים על מנת לקבל שירות זה. בין הזכויות אותן ניתן לממש:

זכאות לתרופות או לשירותים רפואיים
הנחה בתשלום חשבונות
הטבות 
קצבאות 

פעילות רקע של מערך מיצוי זכויות

נוסף על הטיפול והשירות למטופלים ובני משפחותיהם, המערך אחראי גם על תחומים נוספים הכוללים שיפור וייעול תהליכים, יצירת שיתופי פעולה רוחביים, מתן הדרכות והכשרות לצוותים והנגשת המידע לציבור.

כ- 12,000 מטופלים קיבלו בשנה החולפת שירות VIP, נשמח לעזור גם לכם.

למידע נוסף אודות השירות ופרטי התקשרות

נותני שירות לאיזור האישי