בריאות התלמיד

שירות מתקדם מבית Femi

שירותי רפואה מונעת לתלמידי ישראל

שירותי בריאות התלמיד ניתנים לתלמידי כיתות א'-ט' הלומדים במערכת החינוך מתוקף חוק בריאות ממלכתי ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
במסגרת שירותי הבריאות הניתנים נבדקים בבדיקות סקר שונות הכוללות בדיקת ראיה, שמיעה, אומדן גדילה, משלימים את תוכנית החיסונים המומלצת ועוברים הדרכות ופעילות במטרה לקדם מודעות ואורח חיים בריא. פרויקט נוסף הניתן במסגרת שירותי הבריאות דואג לבריאות השיניים של התלמידים ובמהלכו ניתן חינוך לשמירה על בריאות השן ובדיקה תקופתית של שיני התלמידים.

חברת Femi רואה בשירות "בריאות התלמיד" הזדמנות אמיתית לקחת חלק בקידום ושמירה על בריאותו של דור העתיד בישראל. אנו מאמינים כי כדי לספק את שירותי בריאות התלמיד על הצד הטוב ביותר, מחובתנו לספק מערך אחיות איכותי תוך הקפדה לאורך כל הדרך על אתיקה מקצועית, אנושיות ושירותיות.

הדרכות לאורח חיים בריא

הדרכות אורח חיים בריא מועברות לתלמידים בכיתות א'-ט' בנושאי בריאות שונים באמצעות צוות הדרכה מקצועי אשר מפעיל את התלמידים באופן בלתי פורמלי וחוויתי, בנוכחות מורה צמוד. בהתאמה לגיל התלמידים, ההדרכות זמינות בנושאים הבאים:

יציבה נכונה

תזונה נבונה ופעילות גופנית

היגיינה ליסודי

מניעת אלימות

מניעת פגיעות ותאונות (בטיחות)

היגיינה לגיל ההתבגרות

חינוך לגיל ההתבגרות

מניעת התמכרויות ועישון

מערכת החיסון ואלרגיה למזון

חברת FEMI מספקת הדרכה נוספת לצוותי בתי הספר, להקניית כלי עזר בהתמודדות עם בעיות בריאות שונות.
השירות ניתן ללא עלות, בהתאם לסל שירותי בריאות התלמיד של משרד הבריאות ומשרד החינוך.

שירותי בריאות השן

שירותי בריאות השן מוענקים לילדים החל מגיל הגן ועד לכיתה ט מטעם הרשויות המקומיות. השירותים ניתנים על ידי צוות מקצועי של רופאי שיניים, שינניות ומדריכים וכוללים:

  • בדיקת רופא שנתית הכוללת דיווח להורים והפנייה להמשך טיפול במידת הצורך
  • חינוך לבריאות השן באמצעות לומדת "שנלי" מותאמת לגילאי השכבות השונות
  • חלוקה שנתית של מברשת ומשחת שיניים לתלמיד
  • מריחת לכת פלואוריד בגן טרום חובה
  • תוכנית צחצוח לילדי גן הכוללת הדרכה מקצועית, לווי יומיומי והספקה סדירה של משחות ומברשות שיניים
  • השירות ממומן במלואו על-ידי משרד הבריאות.

מיצוי זכויות התלמידים במסגרת המוסד החינוכי

שירותי רפואה מונעת עוזרים למצות את זכויות התלמידים בנושא במקום נגיש ונוח. הרחבת השירותים הניתנים לחינוך לאורח חיים בריא מעלה את הסיכוי לצמצום תחלואה בהמשך החיים תוך חיזוק מודעות התלמידים לנושא.

הישגים גבוהים תוך עמידה ביעדים

שירותי בריאות השן ניתנים על ידי חברת Femi למאות אלפי תלמידים באזור המרכז והצפון, כאשר למעלה מחצי מיליון תלמידים באזור המרכז נהנים משירותי רפואה מונעת והדרכות בנושאי בריאות ואורח חיים בריא מאז שנת 2013. שירותי "בריאות לתלמיד" מגיעים כל שנה להישגים גבוהים תוך עמידה ביעדי משרד הבריאות.

שנת 2020 לוותה באתגרים משמעותיים כתוצאה מנגיף הקורונה, הסגרים התכופים והמעבר ללימודים מרחוק.
בזכות ניסיון רב השנים והיכולת שלנו למצוא פתרונות יצירתיים, משולבי טכנולוגיה מתקדמת ומותאמי לקוח וסיטואציה, חברת Femi אפשרה המשך מתן חיסונים במוקדים גם בימי הסגר, תוך שימוש נרחב במערכת מקוונת לזימון תורים.    נוסף על כך, מערך ההדרכות לתלמידים עבר שיפור וחידוש והותאם להעברת הדרכות מקוונות בנוסף לאלו הפרונטליות.

נותני שירות לאיזור האישי