פעילות עסקית >

סיפורים עסקיים

יומן מלחמה

פינת הנצחה

למענכם

למען הקהילה

פעילות עסקית

סיפורים אישיים

יומן מלחמה

מוצר בריאות נפש חירום/ חן וונדרסמן, ראש מערך מרפאות מומחים ובריאות הנפש, מספרת

בתחילת המלחמה עלה הצורך לתת מענה לשיחות חירום, סוג של סיוע נפשי ורגשי מיידי לאדם שצורך אותו כאן ועכשיו. הגיעה בקשה של חברות הביטוח שביקשו לתת מענה למבוטחים ולעובדים שלהם, והמשיך בכך שארגונים נוספים התחילו גם הם להתעניין. זה הצריך מאיתנו לעבוד במודל שונה ממה שאנו רגילים. אנו רגילים לעבוד בסדרות של טיפולים. כאן התחלנו לתת טיפולים ראשוניים נקודתיים. פנינו למטפלים להתגייס לפרויקט ולתת מענה וזמינות ברמה הכי גבוהה שיש. התהליך נעשה באמצעות דרכים יצירתיות ומגוונות, על מנת לייצר את המענה. המטפלים היו זמינים… 

תוך כדי תנועה השירות הפך להיות ’מוצר מלחמה’ של בריאות הנפש – מוצר בריאות נפש חירום. המוצר לא היה קיים לפני כן. יצרנו קבוצה של מטפלים שזמינים לתת מענה רגשי. הצטרפו עוד חברות שעלה שם הצורך. המוצר הפך למודל שאפשר לעבוד איתו בחירום באופן קבוע, שאפשר להמיר אותו למצבי חירום. זאת הדרך הנכונה והמהירה שמספקת זמינות וקצב מהיר, באמצעות המשאב הקיים. לא היה לנו זמן לגייס מטפלים חדשים, אלא לקחת את המטפלים הקיימים שלנו, לרתום אותם ולצאת לדרך.

אחד היתרונות המשמעותיים הוא שזה נתן לנו יכולת לפנות אליהם בפרויקטים נוספים. אני מניחה שהמצב הזה ישאר בשנת 2024. אין מטפלים בבריאות הנפש, יש מחסור דרמטי והם אצלנו, נהנים ורוצים לעבוד איתנו. המטפלים כבר בשבעה באוקטובר התגייסו למען המטרה, מהרגע להרגע, יום למחרת הם כבר קיבלו מטופלים. התהליך היה מהיר ביותר. 

נותני שירות לאיזור האישי