טיפולים דיגיטליים בתחום התפתחות הילד הופכים את החיים של ההורים, הילדים והמטפלים לקלים יותר

בספרים ובסרטים שלה – מרי פופינס לקחה על עצמה מטלה כמו סידור החדר וביצעה אותה תוך מספר דקות כמעשה קסם. פופינס של פמי עושה דבר דומה – היא מנגישה טיפולים דיגיטליים בתחום התפתחות הילד מבלי לעמוד בפקק או להמתין זמן רב בתור. טיפולים במסגרת התפתחות הילד הם בעלי השפעה לטווח ארוך ומכאן חשיבותם הגבוהה; ואולם בטיפול מסורתי קיימים חסמים, שניתן להתגבר עליהם באמצעות טיפולים מרחוק ולהגיע לתוצאות טובות לא פחות ולעתים אף יותר מאשר במודל הרגיל, כאשר הילד מגיע למרפאה עם הוריו והטיפול ניתן באופן בלתי אמצעי.

מרכז טיפולים דיגיטליים פופינס מבית פמי:
רצף טיפולי בתחום התפתחות הילד

כ-10 אחוזים מכלל הילדים מראים סימנים של התפתחות מאוחרת הדורשת התערבות טיפולית. לעתים מדובר בבעל מקצוע יחיד כגון פיזיותרפיסט או קלינאית תקשורת, ולפעמים בסל שירותים פרא-רפואיים מורכבים הכוללים מספר אנשי מקצוע. בעבר, כל אחד מהטיפולים הללו היה מתקיים בנפרד מול אנשי מקצוע שונים; כיום, יש יתרון ברור במתן טיפול אחד המשלב מספר מטפלים שמחליפים ביניהם מידע, כך שמידע חשוב לא נופל בין הכסאות וניתן ליצור רצף טיפולי גם אם אחד המטפלים מתחלף.

טיפולים דיגיטליים מרחוק של מרכז פופינס מספקים את כל מה שמתואר לעיל באופן מובנה. המערכת המנהלת את הטיפולים מאפשרת לכל מטפל לסכם את המפגש בזמן אמת ולצרף את הסיכום לתיק המטופל הכולל את סיכומי המפגשים עם כל אנשי המקצוע, אבחונים, בדיקות ועוד. כאשר ישנם מקרים הדורשים התערבות של בעלי מקצוע שונים בטיפול – פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים או מטפלים בהפרעות תקשורת – אפשר להעביר מידע במהירות וביעילות בין המטפלים השונים.

האם טיפולים דיגיטליים יעילים כמו מפגשים פנים אל פנים?

מחקרים רבים שנערכו בעולם הראו כי יעילותם של מפגשים דיגיטליים היא גבוהה כמו מפגשי פנים אל פנים ולעתים אף עולה על מפגשים פרונטליים. הורים העלו חששות מפני התמודדות של ילדיהם עם המחשב והממשק הדיגיטלי שבו מועברים המפגשים, אך הניסיון מלמד כי ילדים דווקא מתחברים אליו היטב ועובדים איתו ללא בעיות אקוטיות.  

גם מטפלים שחששו מפני היעדר קשר רגשי קרוב עם מטופליהם הצעירים התבדו אף הם. עדי אלמקייס, מרכזת תחום קלינאות התקשורת, מספרת כי בתום למעלה משנת ניסיון עם המערכת החדשנית והמתקדמת של פופינס, התקשורת הבינאישית עם הילדים המטופלים, כמו גם עם ההורים, קרובה לא פחות מזו הנוצרת במפגשי פנים אל פנים. 

ד"ר ליאת גפני לכטר, מנהלת מקצועית בתחום הריפוי בעיסוק, מספרת שהמפגש הדיגיטלי פותח בפניה היכרות קרובה יותר עם המטופל בסביבתו הטבעית, תוך זיהוי חסמים ואתגרים בסביבה של הילד המטופל, מה שלא מתאפשר במפגשים הנערכים במרפאה.

מיכל קויפמן, אם לילד שמטופל במרכז פופינס, מתארת גם היא את הקשר הקרוב ואת יתרונות השיטה שגורמים לילד להגיע רענן, בזמן שנוח לו ולהורים, מבלי לבזבז זמן יקר בפקקים ובחיפושי חנייה. תהילה עצמון, מנהלת מקצועית בתחום הרגשי, מוסיפה שנוחות השימוש במערכת לצד קיום המפגשים בסביבה ביתית מגבירים את מעורבות והשתתפות ההורים שתורמות להתקדמות הילדים המטופלים ולתרגול בין מפגשים.

חווית טיפול מתקדמת של המאה ה-21

מערכת טיפולים מרחוק של פופינס כוללת מגוון משחקים והפעלות המתאימים לגילאי הילדים המטופלים. הילדים והנערים מופנים לקבלת טיפול אחד או יותר או מסל הטיפולים בתחומים של הפרעות תקשורת, פסיכולוגיה, טיפול רגשי, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. המערכת מורכבת מלמעלה מ-150 משחקים ופעילויות שהמטפל יכול להכין עוד לפני המפגש המיועד ובכך לחסוך זמן טיפול יקר.

ילדים זכאים לטיפולים מטעם קופות החולים תמורת השתתפות עצמית, ולעתים מגיעים כמטופלים באופן פרטי, דרך חברות הביטוח או חברות נוספות שרכשו את שירותי המרכז עבור עובדיהם כהטבה. הטיפול ניתן על ידי מטפלים מנוסים בילדים בעלי רישיון משרד הבריאות בלבד. המערכת עצמה מספקת מעקב התקדמות, ניהול וקבלת דוחות רוחביים, הצגת טיפולים במרכז ועוד.

התפתחות הילד חשובה לכולם, בוודאי להורים, אבל גם לחברה הכללית. מרכז פופינס מסייע לנו להתקדם לעבר רפואה חדשנית וטובה יותר עבור הילדים שלנו.

מאמרים נוספים

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי