הרפואה מרחוק לא נולדה בעקבות מגפת הקורונה, אולם אין ספק כי היא היוותה גורם מזרז משמעותי במעבר לשירותים הניתנים אונליין, החל ממקומות עבודה שהפכו היברידיים, ועד שירותי רפואה מתקדמים.

 

 

פמי פרימיום מקדמת פיתוח טכנולוגיות רפואיות חדשות

 

 

 

חידושים טכנולוגיים בתחום הרפואה התמקדו תחילה באמצעים לשימוש הרופא – כלי טיפול ומחקר, הדפסות ביולוגיות בתלת ממד, מיקרוביום, כלי אבחון, תרופות ועוד.

בשנים האחרונות, יחד עם מהפכת המידע שהגיעה עם הופעת האינטרנט, הביקוש לחידושים טכנולוגיים לשימוש המטופל גדל. מטופלים ציפו לקבל גישה לתיק הרפואי שלהם, לשלוח מסמכים מרחוק, ולקחת חלק פעיל בהחלטות על סוג טיפול רפואי.

גם הביקוש לשירותים דיגיטליים בתחום רפואת ילדים והתפתחות הילד, היה גדול עוד בטרם מגפת הקורונה.

בימים בהם הכל מתנהל מרחוק, הורים הבינו כי אם קיימת אפשרות להימנע מנסיעה ממושכת עם ילד חולה, ומהמתנה ארוכה בתור, הם רוצים לקבל אותה.
העובדה שמרבית ההורים לילדים קטנים שייכים לדור צעיר יותר המעורה בטכנולוגיה חדשנית, סייעה להתגברות המגמה.

חברת פמי פרימיום נענתה לצורך של ההורים ופיתחה את פופינס – הקליניקה הדיגיטלית מהמתקדמות בעולם לטיפול מרחוק בהתפתחות הילד.

 

 

 

מרכז טיפולים דיגיטליים פופינס מבית פמי פרימיום: רצף טיפולי בתחום התפתחות הילד

 

 

בספרים ובסרטים שלה – מרי פופינס לקחה על עצמה מטלה כמו סידור החדר וביצעה אותה תוך מספר דקות כמעשה קסם. פופינס של פמי עושה דבר דומה – היא מנגישה טיפולים דיגיטליים בתחום התפתחות הילד מבלי לעמוד בפקק או להמתין זמן רב בתור. טיפולים במסגרת התפתחות הילד הם בעלי השפעה לטווח ארוך ומכאן חשיבותם הגבוהה; ואולם בטיפול מסורתי קיימים חסמים, שניתן להתגבר עליהם באמצעות טיפולים מרחוק ולהגיע לתוצאות טובות לא פחות ולעתים אף יותר מאשר במודל הרגיל, כאשר הילד מגיע למרפאה עם הוריו והטיפול ניתן באופן בלתי אמצעי.

 

 

 

מרכז טיפולים דיגיטליים פופינס מבית פמי פרימיום: רצף טיפולי בתחום התפתחות הילד

 

כ-10 אחוזים מכלל הילדים מראים סימנים של התפתחות מאוחרת הדורשת התערבות טיפולית. לעתים מדובר בבעל מקצוע יחיד כגון פיזיותרפיסט או קלינאית תקשורת, ולפעמים בסל שירותים פרא-רפואיים מורכבים הכוללים מספר אנשי מקצוע. בעבר, כל אחד מהטיפולים הללו היה מתקיים בנפרד מול אנשי מקצוע שונים; כיום, יש יתרון ברור במתן טיפול אחד המשלב מספר מטפלים שמחליפים ביניהם מידע, כך שמידע חשוב לא נופל בין הכסאות וניתן ליצור רצף טיפולי גם אם אחד המטפלים מתחלף.

טיפולים דיגיטליים מרחוק של מרכז פופינס, חברת בת של פמי פרימיום,  מספקים את כל מה שמתואר לעיל באופן מובנה. המערכת המנהלת את הטיפולים מאפשרת לכל מטפל לסכם את המפגש בזמן אמת ולצרף את הסיכום לתיק המטופל הכולל את סיכומי המפגשים עם כל אנשי המקצוע, אבחונים, בדיקות ועוד. כאשר ישנם מקרים הדורשים התערבות של בעלי מקצוע שונים בטיפול – פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים או מטפלים בהפרעות תקשורת – אפשר להעביר מידע במהירות וביעילות בין המטפלים השונים.

מערכת פופינס חוסכת בזמן ומאפשרת נגישות גם מההיבט של ההורה: ריכוז תיק המטופל נגיש בלחיצת כפתור ומאפשר מבט מהיר על כל הטיפולים שהילד עבר, היעדים אותם השיג ומידת ההתקדמות.

 

האם טיפולים דיגיטליים יעילים כמו מפגשים פנים אל פנים?

 

 

מחקרים רבים שנערכו בעולם הראו כי יעילותם של מפגשים דיגיטליים היא גבוהה כמו מפגשי פנים אל פנים ולעתים אף עולה על מפגשים פרונטליים.
אחד המחקרים הרלוונטיים שנעשו בנושא זה בישראל, בוצע ע"י ההסתדרות הרפואית בישראל  – רפואת רחק.
הורים העלו חששות מפני התמודדות של ילדיהם עם המחשב והממשק הדיגיטלי שבו מועברים המפגשים, אך הניסיון מלמד כי ילדים דווקא מתחברים אליו היטב ועובדים איתו ללא בעיות אקוטיות.  

גם מטפלים שחששו מפני היעדר קשר רגשי קרוב עם מטופליהם הצעירים התבדו אף הם. עדי אלמקייס, מרכזת תחום קלינאות התקשורת, מספרת כי בתום למעלה משנת ניסיון עם המערכת החדשנית והמתקדמת של פופינס,  התקשורת הבינאישית עם הילדים המטופלים, כמו גם עם ההורים, קרובה לא פחות מזו הנוצרת במפגשי פנים אל פנים. 

ד"ר ליאת גפני לכטר, מנהלת מקצועית בתחום הריפוי בעיסוק, מספרת שהמפגש הדיגיטלי פותח בפניה היכרות קרובה יותר עם המטופל בסביבתו הטבעית, תוך זיהוי חסמים ואתגרים בסביבה של הילד המטופל, מה שלא מתאפשר במפגשים הנערכים במרפאה.

מיכל קויפמן, אם לילד שמטופל במרכז פופינס, מתארת גם היא את הקשר הקרוב ואת יתרונות השיטה שגורמים לילד להגיע רענן, בזמן שנוח לו ולהורים, מבלי לבזבז זמן יקר בפקקים ובחיפושי חנייה. תהילה עצמון, מנהלת מקצועית בתחום הרגשי, מוסיפה שנוחות השימוש במערכת לצד קיום המפגשים בסביבה ביתית מגבירים את מעורבות והשתתפות ההורים שתורמות להתקדמות הילדים המטופלים ולתרגול בין מפגשים.

 

 

פמי פרימיום מעניקה חווית טיפול מתקדמת של המאה ה-21

 

 

מערכת טיפולים מרחוק של פופינס כוללת מגוון משחקים והפעלות המתאימים לגילאי הילדים המטופלים. הילדים והנערים מופנים לקבלת טיפול אחד או יותר או מסל הטיפולים בתחומים של הפרעות תקשורת, פסיכולוגיה, טיפול רגשי, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. המערכת מורכבת מלמעלה מ-150 משחקים ופעילויות שהמטפל יכול להכין עוד לפני המפגש המיועד ובכך לחסוך זמן טיפול יקר.

ילדים זכאים לטיפולים מטעם קופות החולים תמורת השתתפות עצמית, ולעתים מגיעים כמטופלים באופן פרטי, דרך חברות הביטוח או חברות נוספות שרכשו את שירותי המרכז עבור עובדיהם כהטבה. הטיפול ניתן על ידי מטפלים מנוסים בילדים בעלי רישיון משרד הבריאות בלבד. המערכת עצמה מספקת מעקב התקדמות, ניהול וקבלת דוחות רוחביים, הצגת טיפולים במרכז ועוד.

התפתחות הילד חשובה לכולם, בוודאי להורים, אבל גם לחברה הכללית. מרכז פופינס מסייע לנו להתקדם לעבר רפואה חדשנית וטובה יותר עבור הילדים שלנו.

 

אטל מולכו , מנכ"לית חברת פמי פרימיום: "כשאתה מצליח להיות גם יצירתי וגם לקבל החלטות בתנאים לא פשוטים, אתה מבין שאולי מה שאתה עושה היום ישפיע על כולנו מחר"

כתבות נוספות

הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

יממה אחת מתוך 84: ערב סגרירי במיוחד, הכוחות בשטח נערכים לשלב האחרון בכיבוש מחנה הפליטים ג'באליה, השלב שלאחריו נשיג שליטה מוחלטת בצפון הרצועה. שלושה ימים אחורה מתוכננים בקפידה נתיבי המסע של הלוחמים. בדרך, צפויים לפגוש אותם עשרות פירים ובתים ממולכדים לצד מחבלים,…

קראו עוד
הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

07.10 יום שבת, השעה 6:30 בבוקר. התעוררתי מרעש מחריש אוזניים, הדומה לקריאת שעון מעורר בצורה שלא פסקה. ברגע הראשון, חשבתי שלא נדרש לקשר את זה למשהו מיוחד - אני נמצא בחופשת עסקים באתונה. אחזתי בטלפון הנייד שלי והבנתי כי זו התראת צבע אדום. בתקווה שמדובר בטעות או שגיאה,...

קראו עוד

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי