הקורונה השפיעה על בריאות הציבור ושינתה אורחות חיים. פמי, חברה המתמחה במתן שירותים רפואיים דיגיטליים, הצליחה להקל על רבים מהמטופלים ולהציע רפואה חדשנית גם בתקופות של סגר.

תקופת הקורונה מאתגרת לכולם, במיוחד עבור הצוותים הרפואיים שנדרשים לעשות ימים כלילות ולהתגייס למאבק ממושך ולא פשוט במגפה. האתגרים בהתמודדות עם המגפה הם לא רק בבתי החולים, אלא גם בבתים בתקופות של סגר, וחשש תמידי להגיע לחדרי המיון או למרפאות של רופאים מומחים.

חברת פמי נרתמה למאמץ הלאומי במלחמה נגד הקורונה. בין פעילויות החברה בתקופה זו: השתתפות במאמץ של הקמת מוקד חקירות אפידמיולוגיות של פיקוד העורף, דיגום מוסדות לגיל השלישי, ליווי חולים שאושפזו בבית ונמצאים בבידוד, השתתפות במבצע החיסונים, הקמת מערך דיגום ובדיקות מהירות בנתב"ג ומתן ייעוץ רפואת מומחים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים של רפואה מרחוק. יש לציין כי ב-2020, שנת הקורונה, חברת פמי העניקה למעלה ממיליון ייעוצים רפואיים באמצעות הטלמדיסין.

רפואת אונליין מתקדמת – רפואת מומחים וייעוץ פסיכולוגי

במהלך תקופת הקורונה רבים מהא.נשים שהיו זקוקים לחוות דעת של רופאים מומחים נמנעו מלהגיע לבדיקות, במרפאות ובבתי החולים, מכיוון שחששו להידבק בווירוס. גם מספר הפניות למוקדי הסיוע הנפשי עלה משמעותית, בעיקר בתקופות סגר. בניסיון להתמודד עם הפניות והחששות, סיפקה חברת פמי פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שאיפשרו לא.נשים לקבל שירות רפואי ראשון ורפואת מומחים באופן זמין ומהיר באמצעות רפואה מרחוק, טלמדיסין.

השירות ניתן באמצעות מפגשי וידאו, במהלכם ניתן להעביר קבצים באופן מאובטח, סיכומי פגישות וייעוצים רפואיים ומרשמים לבתי המרקחת על פי הצורך.

בנוסף לרפואה ראשונית ולרפואת מומחים, תחום אחר עם ביקוש גדול הוא הייעוץ הפסיכולוגי. גם כאן חברת פמי התגייסה והצליחה לתת מענה זמין ומהיר בפריסה כלל ארצית באמצעות טכנולוגיית רפואה מרחוק.

פרויקט מגן אבות ואמהות

פרויקט מגן אבות ואמהות

אחת האוכלוסיות שנמצאות ברמות סיכון גבוהות במיוחד לתחלואה קשה ומוות מנגיף הקורונה היא בני הגיל השלישי. רמות הסיכון נובעות מגיל מתקדם, שכיחות מחלות הרקע בגיל זה והחשיפה במוסדות הגיל השלישי לקבוצת אנשים גדולה הכוללת מלבד השוהים במוסד גם אנשי צוות, מטפלים ומבקרים רבים. 

על מנת להקל על קבוצת אוכלוסייה זו, הוקמה תוכנית לאומית בשם "מגן אבות ואמהות". התוכנית כוללת דיגום שבועי של אנשי צוות ומטפלים. נוסף על כך, מתבצע דיגום רחב של כל השוהים במוסד אם מתקבלת תשובה חיובית בדיגום השבועי. דיגום הדיירים מתבצע לעתים קרובות גם ללא קבלת תשובה שלילית מהדיגום השבועי – כל זאת במטרה למנוע את שרשרת ההדבקות.  

עבודה מול אוכלוסיית הגיל השלישי אינה פשוטה ודורשת רגישות, אמפטיה ומקצועיות מצוותי הדוגמים. חברת פמי נבחרה על ידי משרד הבריאות לבצע את הדגימות בבתי אבות בנובמבר 2020. החברה אחראית על דיגום שוטף בכ-700 מוסדות בפריסה ארצית.  

נוסף על פרויקט הדגימות הנרחב במסגרת מבצע מגן אבות ואמהות, חברת פמי ביצעה בדיקות סרולוגיות מהירות ובדיקות אנטיגן.

גיוס אחיות בתקופת הקורונה

שלוש יוזמות נוספות, שחייבו גיוס רחב של אחיות למאבק בנגיף הקורונה, היו אחיות מחסנות, ליווי חולים ומבודדים והקמת המערך האפידמיולוגי של פיקוד העורף. חברת פמי התגייסה במרץ לאיוש אחיות בשלושת הפרויקטים הללו. במסגרת פרויקט אחיות מחסנות, גויסו אחיות לסייע במבצע החיסונים הארצי של קופת חולים מאוחדת. גיוס אחיות נוסף נעשה כדי להקים מערך אפידמיולוגי של פיקוד העורף. האחיות שגויסו לתפקיד זה הכשירו מאות חיילים לביצוע חקירות אפידמיולוגיות ולשימוש כמוקד ידע והשתתפו בביצוע החקירות עצמן. 

הפרויקט השלישי אליו גייסה חברת פמי אחיות הוא פרויקט ליווי חולים ומבודדים. ההתמודדות עם המחלה עבור מי שנבדק ונמצא חיובי לנגיף היא לא פשוטה. לצד הבידוד החברתי, הקושי של רבים נובע מהתמודדות עם תסמיני הווירוס.  

אחיות של חברת פמי לקחו על עצמן את התפקיד הקשה של ליווי חולים ומבודדים לאורך כל שלבי המחלה – מהשלב בו קיבלו תוצאה חיובית בבדיקות הקורונה, לאורך תקופת הבידוד ועד להחלמה ולשחרור המטופל. המטרה העיקרית של יוזמה זו היא להפיג חששות, תסכול ואי ודאות.  

השיח היזום עם חולים ומבודדים חייב גיוס של אחיות בעלות תעצומות נפש שהצליחו להתמודד עם רגשות התסכול של המטופלים לצד העומס הרב עליהן. ליווי חולים ומבודדים התנהל בשני מישורים: ליווי יומי של אחיות שכלל ניטור אקטיבי של מדדים כגון: חום, סטורציה, דופק ולחץ דם ואשפוז בית במסגרת השירותים שניתנו על ידי היחידה לטיפולי בית, בהם גם ייעוץ מומחה קורונה אונליין וביקורי בית של רופאים ואחיות לפי הצורך.

דיגום קורונה בנתב"ג

מאמרים נוספים

פמי חוגגת חזרה לחיים - מסיבת חברה 2021

פמי חוגגת: בחזרה לחיים

חברת פמי חגגה את החזרה לחיים החברתיים במסיבה מיוחדת ומושקעת לכל עובדיה. על העובדים, השירותים ותחומי הפעילות של פמי – בכתבה שלפניכם

קראו עוד

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי