סיפורים אישיים >

עובדי Femi משתפים

יומן מלחמה

פינת הנצחה

למענכם

למען הקהילה

פעילות עסקית

סיפורים אישיים

יומן מלחמה

הכירו את חן וונדרסמן, ראש מערך מרפאות מומחים ובריאות הנפש

ינואר 29, 2024

יומן המלחמה שלי 

זאת הייתה הפעם הראשונה באשקלון (שם אני חיה כל החיים) אני חווה את האזעקות, הרגשתי פחד קיומי. זה לא היה מבצע רגיל, היו תחושות שסוף העולם הגיע. ראינו מראות שמעולם לא ראינו, חיילים מסתובבים ברחובות עם מחסניות בהכנס, באשקלון! עבר כרוז ברחוב בשלושה ימים הראשונים ואמר לא לצאת מהבתים. פתאום אתה מבין אין לך את הדברים הכי פשוטים – ללכת לקנות חלב, הפסקות חשמל… אגרנו מים בסירים, פנסים… 

אחרי שלושה ימים שכבר אפשר היה לצאת מהבתים, רק השירותים החיוניים פעלו, בעלי הלך לסופר – הוא היה ריק. לא היה חלב, גבינות… כלום. 

אני במהות לא מתרגשת מדברים, אולי מנגנון הדחקה, אבל הפעם הרגשתי שסוף העולם הגיע, משהו דרמטי קרה פה. בשבועיים הראשונים הייתי באאוט, עד שקראו לי למילואים. אני לא מאמינה שאומרת את זה – אבל זה החזיר אותי לשפיות. 

פתאום הייתי עסוקה, קצת להתנתק מהאזעקות, לא כל היום מתעסקת בזה…

בבית אתה חווה דברים… הילדה שלי סובלת מחרדות, אחרי שבועיים הטסתי אותה למיאמי כי זה היה גדול עליה בכמה רמות, זה היה או להטיס אותה או לאשפז אותה בבי”ח פסיכיאטרי. 

היא הייתה בחוויה של חרדה שהיא מעבר לחרדה רגילה, זה היה ברמה שהתייעצנו עם אנשי מקצוע. היא הייתה ישנה איתי על הספה בתנוחת עובר. הרגשתי שאני חייבת לעשות מעשה שינתק אותה ממה שקורה כאן. שלחתי אותה ביחד עם חברה טובה שלי שיש לה ילדה עם אוטיזם למיאמי. 

אני בעשייה כל הזמן, לעולם לא הייתי במצב שאני מפחדת על עצמי ועל הילדות, שומעת את האזעקות מתוך שינה, מה יקרה ומה יהיה איתה… חברה שלי שכנעה אותי לתת לה ללכת איתה. 

אנחנו היינו מפוצלים – הייתי במילואים, בן ועומר היו באשקלון כל התקופה, עומר בן 12 לא היה מוכן לזוז מהכלב ואי אפשר היה להוציא אותו מהבית. אני לסירוגין הייתי או לילות במילואים או לילות בפ”ת אצל אחותי, כי בעלה היה במילואים והלכתי לעזור עם התינוקת. לפעמים היינו נוסעת הביתה לקחת בגדים. 

בחודש הראשון כמעט ולא הייתי בבית. 

אחרי חודש וחצי מאיה חזרה ואני חזרתי לישון בבית, התחלנו לצאת עם הכלב מסביב לבניין, דברים של שגרה. 

התמונה של מאיה במיאמי מדברת בעד עצמה.

כתבות נוספות
הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

הכירו את מיכאל דוד, מנהל רכש לוגיסטיקה וקשרי חוץ

יממה אחת מתוך 84: ערב סגרירי במיוחד, הכוחות בשטח נערכים לשלב האחרון בכיבוש מחנה הפליטים ג'באליה, השלב שלאחריו נשיג שליטה מוחלטת בצפון הרצועה. שלושה ימים אחורה מתוכננים בקפידה נתיבי המסע של הלוחמים. בדרך, צפויים לפגוש אותם עשרות פירים ובתים ממולכדים לצד מחבלים,…

קראו עוד
הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

הכירו את בועז אברהמי, מנהל פעילות רפואה בצה"ל

07.10 יום שבת, השעה 6:30 בבוקר. התעוררתי מרעש מחריש אוזניים, הדומה לקריאת שעון מעורר בצורה שלא פסקה. ברגע הראשון, חשבתי שלא נדרש לקשר את זה למשהו מיוחד - אני נמצא בחופשת עסקים באתונה. אחזתי בטלפון הנייד שלי והבנתי כי זו התראת צבע אדום. בתקווה שמדובר בטעות או שגיאה,...

קראו עוד
הכירו את יואב כהן, נציג שירות במערך השירות

הכירו את יואב כהן, נציג שירות במערך השירות

מהרגע הראשון כבר גויסתי למילואים, השארתי בבית את אשתי וחמותי, שני ילדים שמפחדים מהאזעקות וילדה אחת עם צרכים מיוחדים שנכנסה לחרדות, אבל עוברים את זה.  זה תפס את כולנו בהפתעה מוחלטת. בדרך כלל יש הכנה נפשית שחיסלו בכיר ויש צפי...

קראו עוד
נותני שירות לאיזור האישי