כשנזרקים לחלל האוויר שלכם מושגים רפואיים לא מובנים – זה הזמן לקבל ליווי רפואי של פמי

מטבע הדברים, כאשר מטופל זקוק לניתוח או לאשפוז עולים חששות רבים. הצוותים הרפואיים אינם תמיד זמינים למענה מידי או לתמיכה במטופל. בדיוק לצורך זה, נוצר שירות ליווי רפואי של פמי: לדאוג שלא תישארו לבד, ללא תמיכה ומענה, גם ברגעים קשים.

מי קהל היעד של שירות הליווי הרפואי של פמי?

מבוטחים שעברו אירוע רפואי קשה – גילוי של מחלה קשה, אשפוז וניתוח – יכולים לקבל ליווי רפואי שמספק מגוון שירותים משלימים כמו חוות דעת נוספת, מענה לשאלות, אחות השוהה עם המבוטח בבית החולים או ביצוע טיפולים בהתאם לצורך, עזרה בקבלת טיפולים משלימים – רפואת כאב, טיפול פסיכולוגי, ריפוי בעיסוק או עזרה בהסתגלות למצב חדש באמצעות סיוע וייעוץ במימוש זכויות רפואיות, זימון לוועדות רפואיות ופגישה עם עובדים סוציאליים.

השירותים ניתנים בהתאם להסכמים עם המבוטחים, חלקם מסופקים ללא הגבלה, חלק אחר ניתן תמורת השתתפות עצמית וחלק נוסף מוגבל במספר הפגישות בנושא שניתן לקבלו בגין כל אחד מהמקרים הביטוחיים. ההרכב המדויק של השירותים, מספר המפגשים, כמו גם גובה ההשתתפות העצמית, נקבעים בסעיף השירות בפוליסת הביטוח.

מדוע בעצם צריך ליווי רפואי של פמי?

לעתים אירועים רפואיים הם כה מורכבים עד שקשה מאוד להתמודד איתם. ליווי רפואי יכול לסייע בהתמודדות עם מציאות רפואית חדשה מסוג זה, בין השאר, באמצעות מיקוד הטיפול המלווה והנגשת המידע הנחוץ למטופל באופן זמין ונוח. המטופל חש הקלה מיידית בזכות הליווי הרפואי, וכמוהו גם המשפחה הקרובה שזקוקה להפוגה בטיפול מתמשך בו. מי שממלאת את מקום המשפחה היא לרוב אחות שתישאר עם המטופל בלילה בבית החולים.

ככלל, ניתן להסתכל על ליווי רפואי כשירות המסייע למטופל בשלושה היבטים עיקריים:

  1. הנגשת מידע – בין אם מדובר בזכויות ומימושן, בזכאות לזימון לוועדות רפואיות או בהנגשת מידע רפואי.
  2. תמיכה – חלק ניכר מההתמודדות עם אירועים רפואיים קשים הוא נפשי. תמיכה שוטפת ואוזן קשובה חשובים לפעמים כמעט כמו הטיפול עצמו.
  3. טיפול משלים – טיפולים רפואיים בבתי החולים נועדו להפחית את רמת הסיכון, אך לא תמיד הם "משיבים את המצב לקדמותו". כדי לשפר את מצב המטופל, יש צורך במתן טיפולים משלימים רבים, ששירות ליווי רפואי של פמי מספק.
ליווי רופא

אילו שירותים ניתן לקבל מליווי רפואי של פמי?

השירותים הספציפיים, להם זכאים המטופלים, מפורטים בכתבי השירות הביטוחיים ועשויים להשתנות בין המבוטחים. לדוגמה, קיימת אפשרות להוסיף ביקור מומחה מטעם פמי בבית החולים בעת אשפוז. כיסוי זה קיים רק אם המבוטח בחר להוסיף אותו לכתב השירות. התייעצות עם רופא מומחה באמצעות רפואה מרחוק קיימת עבור כל המבוטחים, תוך הגבלה של מספר הייעוצים הרפואיים לכל מקרה ביטוחי.  

מבוטח שעובר אירוע רפואי קשה יכול לפנות לקבלת השירות. בפנייה, יוקצה למבוטח מנהל תיק אישי שילווה את המטופל הפוטנציאלי דרך הטלפון לאורך כל שלבי הטיפול הרפואי. בהתאם לנדרש, המנהל האישי יכול להיות רופא כללי, אחות רפואית, עובד סוציאלי או פסיכולוג. המבוטח יכול להתייעץ טלפונית ללא הגבלה עם המנהל האישי של התיק, לשאול שאלות ולקבל תשובות על נושאים שונים שעולים בשיחה ביניהם. 

מבוטח יכול לקבל מספר ייעוצים נוספים מרופא מומחה. הייעוץ ניתן על ידי מנהלי מחלקות וסגני מנהלי מחלקות בבתי החולים בזמן ולאחר האשפוז. בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת ליווי אחות בפריסה ארצית רחבה עקב אירוע רפואי קשה ואשפוז, בהתאם לכתבי השירות.  

גם אם אתם קרי רוח ומאורגנים, ייתכן שתזדקקו לחוות דעת רפואית נוספת, טיפולים משלימים או ליווי של אחות. ריכוז המידע הרלוונטי הנוגע למימוש זכויות או זכאות לקבלת זימון לוועדות רפואיות יכולים לחסוך זמן ומשאבים למבוטחים, ולשפר את איכות חייהם.

מאמרים נוספים

אמא ותינוק

פופינס – קצת קסם בהתפתחות הילד

בספרים ובסרטים שלה - מרי פופינס לקחה על עצמה מטלה כמו סידור החדר וביצעה אותה תוך מספר דקות כמעשה קסם. פופינס של פמי עושה דבר דומה – היא מנגישה טיפולים דיגיטליים בתחום התפתחות הילד מבלי לעמוד בפקק או להמתין זמן רב בתור.

קראו עוד

מחפשים פתרון לארגון שלכם?

המומחים של Femi בעלי ניסיון רב שנים בהתאמת שירותי רפואה משולבי טכנולוגיה פר לקוח, הקמת מערכים ותמיכה מלאה בזמנים קצרים, התייעצו איתם עוד היום להתאמת הפתרון האידיאלי עבורכם

נותני שירות לאיזור האישי